Штори-жалюзі на вікна: стильні моделі та актуальні тренди в дизайні

Ще не так давно жалюзі на вікнах вважалися переважно офісним варіантом. Вони не вирізнялися особливими естетичними властивостями, мали вкрай простий вигляд, без претензії на будь-який стиль. Їх вибирали виключно з практичних міркувань. Але в останні роки підхід змінився. Дизайнери інтер’єрів оцінили потенціал штор-жалюзі, стали активно використовувати у своїх проєктах житлових просторів. Який вигляд мають жалюзі, які не зіпсують інтер’єр? Які матеріали та варіанти дизайну зараз актуальні? Про все детально розповідаємо в цій статті. І, звісно, показуємо на наочних прикладах.

Коли і чому варто вибирати жалюзі

Сьогодні є різні види віконного декору: важкі портьєри, легкі гардини, напівпрозорий тюль, римські, рулонні, французькі, англійські, австрійські штори. То чому обирають штори-жалюзі?

Плюси

Останнім часом вони знайшли друге життя в дизайні. Їх використовують соло, у тандемі з легкими гардинами або щільними портьєрами. У чому причина такої підвищеної уваги і чому ці штори так люблять дизайнери?

  1. Універсальність. Можна встановити на будь-яке вікно: стандартне або на складні віконні отвори. Наприклад, на похиле мансардне. Немає обмежень і за розміром: можна підібрати модель як для найменшого вікна, так і для великого, панорамного. Жалюзі сьогодні використовують в інтер’єрах найрізноманітніших стилів: популярний мінімалізм, екостиль, навіть сучасна класика. Ознайомитися з різними видами жалюзі модна за посиланням: https://vilargo.net/dnepr.
  2. Легкий догляд. Пластикові, металеві та дерев’яні ламелі накопичують набагато менше бруду і пилу, ніж текстиль. Не вбирають запахи на відміну від тканини. А якщо виріб все ж забруднився, його нескладно помити. Знадобиться тільки волога ганчірка.
  3. Компактність. Вони не займають багато місця, тому підійдуть навіть для мініатюрних кімнат. Крім того, якщо повісити їх на стулку, підвіконня залишається вільним. А значить, його можна задіяти. Короткі завіси зручно використовувати на кухні, де вікно розташоване над робочою поверхнею.
  4. Допомагають регулювати потік світла: можна вибрати кут нахилу ламелей таким чином, щоб впустити більше або менше сонячних променів залежно від потреб. А можна повністю припинити потрапляння світла з вулиці.

Мінуси

Однак було б неправильним не сказати про «слабкі» сторони такого віконного декору. Їх небагато, але вони є.

  1. Обмежений дизайн. Якщо класичні або римські штори дають багатий вибір кольору, візерунка, фасону, то дизайн жалюзі — ні. У більшості випадків палітра обмежується чорними, білими і коричневими відтінками.
  2. Ціна. Зараз для житлових просторів частіше використовують металеві та дерев’яні моделі. Обидва варіанти досить дорогі. Звісно, якщо обирати якість.
  3. Можливість поломки. Ці конструкції складніші, ніж підйомні рулонні. А чим складніша конструкція і чим більше в ній елементів, тим вищі шанси, що якийсь із них вийде з ладу.

Види жалюзі на вікна

При слові жалюзі багато хто уявляє пластикові або тканинні офісні моделі. Але це застаріле уявлення. Є багато різновидів подібних штор. Які види жалюзі бувають?

За принципом дії

Вертикальні

Найчастіше їх роблять із синтетичної щільної тканини. При відкриванні вони розсуваються в сторони. Верхня частина ламелей кріпиться до карниза.

Вертикальні штори дають можливість регулювати потік світла з вікна: смуги тканини можна повернути під потрібним кутом або закрити повністю і блокувати природне освітлення. Але вертикальні моделі підійдуть тільки для стандартних вікон. Повісити їх на похилі, наприклад, мансардні отвори, не вийде.

У сучасних інтер’єрах вертикальні вироби зустрічаються рідше, ніж конструкції другого типу — горизонтальні. Їх частіше використовують в офісах і робочих просторах.

Горизонтальні

Саме цей вид частіше вибирають дизайнери інтер’єрів. Ламелі в таких шторах розташовані горизонтально і кріпляться до верхньої планки, а з боків з’єднані системою лісок. Під час відкривання вони піднімаються. Така конструкція дає змогу встановити завісу навіть на похилих вікнах. Змінюючи кут нахилу ламелей, можна регулювати освітленість приміщення.

На відміну від вертикальних моделей горизонтальні роблять із різних матеріалів: пластику, металу, дерева.

Різновидом горизонтальних можна назвати жалюзі-плісе. Від звичайних вони відрізняються тим, що являють собою єдине полотно, зібране гармошкою. Як матеріал використовується папір або тканина.

За матеріалом

Вище ми вже згадували, що ламелі виготовляють з декількох матеріалів: тканина, пластик, метал і дерево. Які найнадійніші та найстильніші?

  • Тканина. Тканинні моделі — це, зазвичай, вертикальні конструкції або штори-плісе. Тканина для штор використовується щільна, частіше з присутністю в складі штучних волокон. Будь-яка тканина відмінно вбирає запахи і може накопичувати забруднення, на щастя, є моделі з брудовідштовхувальними і вологовідштовхувальними просоченнями. Також зручні у використанні тканинні вироби, яким показано прання в пральній машині.
  • Пластик. Цей матеріал вибирають для досить доступних виробів. У пластику є свої переваги: він не боїться вологості, довговічний, його легко мити і допускається використовувати навіть засоби для чищення. А ще моделі із пластику легкі. Але потрібно мати на увазі, що неякісний пластик може змінювати колір під впливом сонця, а також досить легко ламається.
  • Метал. Металеві вироби — одні з тих, яким сьогодні віддають перевагу дизайнери для своїх проєктів. Для виробництва частіше використовують алюміній і сплави з цього металу. Тому конструкції виходять міцні, надійні, але при цьому легкі. Метал при правильній обробці не постраждає від вологості і перепадів температур, вироби можна мити вологою ганчіркою. Виглядають такі штори мінімалістично й активно застосовуються в сучасних інтер’єрах.
  • Дерево. Натуральний, екологічний матеріал, також улюблений дизайнерами, як і метал. Дерев’яні штори на вікнах створюють особливу атмосферу, що нагадує про заміське життя або будиночки на морському узбережжі. Їх часто використовують в еко- і сільських інтер’єрах, у сканді, джапанді та інших популярних напрямках. Однак, обираючи дерев’яні моделі, потрібно бути уважним. Дерево має пройти обробку спеціальними складами, які захистять його від вологи, шкідників, загоряння.

Способи встановлення

Тип монтажу залежить від виду самих штор, а також від того, який ефект необхідно отримати в результаті: повністю закрити отвір або тільки саме скло. Також потрібно враховувати і матеріал рами.

  1. Вертикальні не вішають на раму. Зазвичай їх кріплять до стіни, над отвором. Відповідно, ширина полотна має бути більшою за ширину отвору. Орієнтуйтеся на різницю не менше 10 см, щоб жалюзі заходили на стіни з боків від вікна приблизно на 5 см з кожного зі сторін. Прикріпити карниз до стіни можна за допомогою свердління, на шурупи. Цей варіант кріплення в пріоритеті, оскільки вертикальні конструкції — досить важкі.
  2. Горизонтальні дають більше можливостей: їх можна закріпити як на раму, так і на стіну. Якщо горизонтальні штори легкі, допускається кріплення на раму без виконання отворів, за допомогою клейкої стрічки. Найкращі жалюзі на пластикові вікна — саме такі. Оскільки отвори в пластиковому корпусі можуть призвести до розгерметизації і порушити всю систему роботи вікна.

Тренди

Підіб’ємо певний підсумок. Які жалюзі сьогодні виглядають актуально і стануть гарним елементом в інтер’єрі будинку або квартири?

  • З натуральних матеріалів. Тут нічого несподіваного: прагнення до екологічності житлового простору — одна з головних тенденцій. У пріоритеті вироби з металу і дерева.
  • Горизонтальна розкладка ламелей. Якщо проаналізувати проєкти дизайнерів, стає очевидно, що горизонтальні жалюзі на вікнах на фото зустрічаються набагато частіше, ніж їхні вертикальні аналоги.
  • Природні, нейтральні кольори. У моді моделі білого, чорного, сірого, деревного кольорів. Вироби яскравих відтінків, з малюнком або фотодруком у сучасних проєктах практично не зустрічаються. Мода на мінімалізм знайшла відображення і у віконному декорі.

Як правильно вибрати жалюзі

Здається, що у виборі немає нічого складного. Але на ділі потрібно врахувати безліч моментів.

  1. Врахуйте матеріал, з якого виконана рама. Найчастіше це пластик. Які жалюзі краще вибрати для пластикових вікон? Ті, для яких не доведеться свердлити отвори в рамі, тобто досить легкі та компактні.
  2. Визначте вид конструкції — вертикальну або горизонтальну. Здебільшого це питання смаку та уподобань. Однак варто врахувати, що горизонтальні компактніші, займають менше місця. Вертикальні — масивніші.
  3. Оберіть матеріал. Це залежить від стилю простору та його призначення. Наприклад, для кухні практичніші металеві, пластикові або дерев’яні штори, ніж тканинні.
  4. Продумайте спосіб управління. Зараз, крім традиційного механічного, існують дистанційні, з електроприводом.
  5. Зверніть увагу на колір. Найуніверсальніші — ахромати: білий, чорний і сірий. Якщо хочеться додати затишку, придивіться до виробів природних деревних відтінків. Яскраві моделі вдома можуть виглядати занадто активно.
  6. Визначте розмір. Якщо штори плануєте повісити на стулку, виміряйте рулеткою її ширину в кількох точках, а також висоту. У кількох місцях варто заміряти і ширину отвору, якщо полотно кріпитиметься до стіни над ним. Ширина штори має бути більшою за ширину отвору приблизно на 10 см. Якщо штора кріпиться в отвір, з боків потрібно залишити відступ близько 1,5 см.

Безпосередньо під час купівлі перевірте виріб на справність: ламелі мають плавно і легко повертатися, змінювати кут, бути рівними і в закритому вигляді не залишати зазорів і щілин.

От admin